29 Ekim 2010 Cuma

Bıçaklığın Yeni Hali

Sevgili ablacım ev aldı demiştim ya. Bizde bir koşuşturmadır gidiyor. Bir yandan da boyamalar devam ediyor. Ortaya çıkan ilk ürünümüz bu. Hepimizin evinde olan ahşap bir bıçaklıktı kendisi. Yeni eve böyle gidemeyeceğine karar verdik ve onuda yeniledik. Önce zemin rengine boyadım ve krem rengiyle üzerine dama deseni yaptım. Sonrada üzerindeki desenleri hamurla kabarttım. Evde şu an yapımı devam eden objelerle yakında bir Ece Aymer sergisi açarım bende. Hani Ankara'ya sergiye gidemeyenler vardır:):)

Ciciler Ciciler

Yeni ciciler ekledim  dükkanıma.Aslında bunları yapalı 2-3 aydan fazla oldu,fotoğraflarıda çekilmişti ama yayınlamak ancak kısmet oldu. Daha fotoğrafını bile çekmediğim bir sürü şey daha var. Hem de değişik bir kategoride ürünler olacak. Gelinlere,bebeklere ve süslü evlere özel olacak.
Satın almak isteyenleri dükkanıma, pasajıma yada el emeği sayfama beklerim.
Hepinizi öpüyorum ve renkli günler diliyorum...

21 Ekim 2010 Perşembe

Dikiş Kutusu

Bir Ece Aymer klasiği olan hamur kabartma tekniğini sonunda bende denedim.Yapması çok zevkliymiş gerçekten.  Dekupaj kağıdını da Ankara'ya gittiğimde Ece Hanımdan almıştım. Bu aralarda ablamın yeni evine boyuyoruz da boyuyoruz... Bi yandanda hamurla kabartıyoruz. Biten objeler var ama verniklemedim henüz.  Hepsini bitirip vernikleyince, gösteririm cicilerimi size.

Üç Renkli Cupcake Süsleme

Cupcake süslemek isteyenlere bir öneri olur belki buradaki tarif. Resimlerden de anlaşılıyor gerçi nasıl yapıldığı ama ben yinede kısaca anlatmak istedim. Önce hazırladığınız kremayı üçe bölün ve istediğiniz renklerde gıda boyası katarak renklendirin. sonrada krema torbasına hepsinden birer kaşık koyarak,keklerin üzerine sıkın.

Not: Sizce "cupcake" olarak mı yazmalıyız yoksa "kapkek" olarakmı? Yada başka bir önerisi olan varmı?

14 Ekim 2010 Perşembe

Çanta Dikmek İsteyenlere

Böyle bir çanta dikmek isteyenleri buraya alalım lütfen.
Artık kursa başladım ya, bol bol dikiş projeleri bulurum ben. Maymun iştahlımıyım neyim:)

Ne Yapacağını Şaşırmıs Neslihan

Evet. O benim! Hani ben kendimi incik boncuğa boyamaya verdim ya...  Bu sene de yazılmıştım yine İsmek'in ahşap boyama kursuna. Dün kursun ilk günüydü. Gittim hoca değişmiş, pekte sevmedim yenisini açıkcası. Devam etmek istemedim açıkcası. Ne yapsam,hangi kursa gitsem diye düşünürken, gittim seramik kursuna yazıldım. Bir o eksikti ya tam olsun dedim:) Bugün öğleden sonra gidicem ilk derse. Bakalım ne yaptırcaklar.Annemle babam seni boşuna okuttuk derken,biraz haklılık payları var sanırım. :)

12 Ekim 2010 Salı

Ahşap Boyama-5

Bu yazımda gösterdiğim tepsim bitti sonunda. Tepsinin yapım aşamalarına gelince, öncelikle zemin boyasını net rengi elde edinceye kadar 2-3 kat boyadım.Sonra tepsinin boyutlarına göre kesitiğim resmin arkasına dekupaj tutkalını sürüp tepsiye yapıştırdım ve bir bez yarıdmıyla tampon yaparak resmin iyice yapışmasını sağladım. Resmi daha sonra yapılacak işlemlerden korumak için 2 kat dekupaj tutkalı sürdüm. İyice kuruduktan sonra resmi çatlatmak için çatlatma verniğinin 1. aşama ilacını 2 kat, 2. aşama ilacını 1 kat sürdüm. Zaman geçtikçe çatlaklar oluşmaya başladı. Ben iyice çatlasın diye 1 gün beklettim tepsiyi. Beyaz yağlı boyayı sürüp bezle silerek, boyanın çatlakların içine girmesini sağladım. son olarakta vernikledim.

3 Ekim 2010 Pazar

Emre'den Hayat Dersleri

Emre'yle  dün akşam aramızda geçen konuşmayı anlatıyorum sizlere.
Emre: Teyze! Kötü korkunç rüyalar görmek istiyorsan ne yapman gerektiğini anlatıyım mı sana?
Teyze: Hayır teyzecim,ben kötü rüya görmekten hoşlanmıyorum.
Emre: Tamam o zaman ne yapmaman gerektiğini anlatıyım sana.
(Teyze burda gülme krizine girer:):):))
Emre: Şimdi teyze uyumadan önce kötü şeyler düşünürsen kötü rüya görürsün, iyi şeyler düşünürsen iyi şeyler görürsün. Eğer hiç birşey düşünmeden uyursan hiç birşey görmezsin.
Teyze: Eee... Sen ne düşünüyorsun uyumadan önce?
Emre: Ben hiç birşey düşünmüyorum,rüyamda da hiç birşey görmüyorum.Kafam rahat oluyor öyle. Güzel şeyler görünce rüyamda "aaa bu ne güzelmiş, aaa buda çok müthiş bir oyuncakmış" sürekli bunları düşünüyorum. Sonuçta kafa buda teyze, arada dinlenmesi lazım. Gündüz düşün, gece düşün. Çok yorucu oluyor. Onun için hiç bir şey düşünmüyorum uyumadan önce, kafamı dinliyorum.
(Teyze hala krizdedir,ondan sesi çıkmamaktadır.)

Çoçuk da haklı tabi 6 yaşında, o kadar düşünecek şeyi var. İş güç stres...Gece rahat etmek istiyor:)